Iseloom

Püha Birma kassi iseloom on täpselt niisama kaunis, leebe ja võluv, nagu tema välimuski.
Käitumiselt on ta graatsiline, majesteetlik ja tasakaalukas, iseloomu poolest aga äärmiselt õrn, armastav ja sõbralik. Ta on uudishimulik, natuke vallatu, väga intelligentne ja läbinisti hea iseloomuga.

Birma kass on sotsiaalne olend, kes armastab inimese seltskonda. Kui peremees koju saabub, tervitab Birma kass teda välisukse juures.
Ta seab end sageli tundideks inimese lähedusse, jälgides peremeest üksisilmi, nagu koer. Birmale meeldib silmside inimesega ning tema pilk on väga kõnekas ja väljendusrikas. Birma kassil on eriline ituitsioon taibata, millal tema isik on soovitud. Siis tuleb ta sülle ning nurrub pikalt oma pehme ja õrna nurrmootoriga.
Birma kass ei ole nii häälekas, nagu siiam, kuid oma meloodilise tämbriga armastab siiski aegajalt jutustada ja enamasti vastab meeleldi kui temaga räägitakse.
Väga uudishimuliku loomana osaleb Birma kass innukalt pere kodustes tegemistes: näiteks kui te kavatsete triikima hakata, on see kindlasti Püha Birma, kes juba pesukorvis ees ootab.

Birma ei muutu kunagi agressiivseks ega metsikuks. Tema graatsiline mäng on väga lõbus ja koomiline vaatepilt otsekui köitev etendus, mida arukas loom paistab ka ise hästi hästi teadvat. Birmad armastavad mängida ning teevad seda kuni vanaduseni. Mängides ilmnevad sel tõul samuti aegajalt koera omadused: ta toob peremehele tagasi talle visatud mänguasja ning ootab uut viset.
Birma kassid ei ole erilised ronijad, pigem eelistavad mängida põrandal ning puhata diivanil.
Ehkki Birma kass on läbini heatahtlik, oskab ta siiski oma väärikal moel anda nina pihta sellele, kes tema tüütamise või kiusamisega üle igasuguse piiri on läinud.

Kuna Birma kass on seltskondlik olend, on ta rahul ja õnnelik inimeste seltsis, kuid kannatab väga, kui on pikemaks ajaks üksi jäetud. Sellisel juhul tasuks kaaluda lisaks teise kassi võtmist, et neil oleks omavahel seltsim.

Birma kass on suurepärane sõber lastele ja saab enamasti hästi läbi pere teiste lemmikloomadega.
Oma tasakaaluka, leebe ja kodu ning peret armastava iseloomu tõttu sobib suurepäraselt toakassiks.

Inimene, kellel on õnn saada oma sõbraks Püha Birma kass, oskab varsti sügavalt hinnata, kui palju see loom oma armastusega mõjutab tema elu ja kodu, mida selle imelise loomaga jagatakse.

Facebook

Kalender

June 2024
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930