Abiks kassipoja valimisel

Jäite oma valikuga pidama püha birma tõugu kassil?  Tahame veel omalt poolt valgustada tulevasele kassiomanikule kassipoja soetamise rõõme ja muresid.

Otsus võtta oma perre kassipoeg peab olema hästi läbi kaalutud. Tuleks kindlasti endale aru anda, et ta jääb kauaks teie pere liikmeks ja kassipoeg EI OLE MÄNGUASI

Kassi eest peab hoolitsema ja temaga tegelema, samuti ravitsema haigestumise korral. Kui peres on väikesed lapsed, tuleks ka neile seletada kuidas kassipojaga käituda.

Püha birma tõul on omad eelised. Nad pole metsikud, vaid vastupidi võluvad ja inimsõbralikud. Nad on head kaaslased ja enamasti taluvad ka laste mänge stoilise rahuga. Birma armastab ka ise väga mängida ja teeb seda kõrge vanuseni. Aegajalt meeldib neil veidi koeralik mäng mõne pehme pallikesega. Birma võib palli inimesele tagasi tuua nagu koer ja tema graatsilisi mänguliigutusi on huvitav jälgida. Ta on esimene, kes sind uksel vastu võtab ja enamasti tahab kõikidest su tegemistest osa saada. Loomult uudishimulik ja võluv kiisu soovib inimese lähedal olla. Ta pole omaette kõndija, vaid pereliige. Selle tõu aretamisel on jälgitud välise ilu kõrval ka sõbraliku loomuse edasikandumist.

Birma kasukat on lihtne korras hoida. Enamjaolt saab ta ise sellega hakkama. Piisab kammimisest korra nädalas (loomulikult võib seda ka sagedamalt teha), et surnud karvad eemaldada. Nii väldid ka pusade tekkimist sinna, kus on pikemad karvad.

  • KAS VÕTTA EMANE VÕI ISANE KASS?

Isasloomad on tavaliselt ikka suuremad ja võimsamad. Ka on nende kasukas vägevam ja üldiselt on nad suursugusemad. Isast on lihtsam ja odavam kastreerida. Tavaliselt on just nemad rohkem süleloomad ja vajavad inimese lähedust.
Emased on väiksemad ja sõbralikumad. Nendel aga on probleemiks niinimetatud “jooksuajad“, millega peaks kindlasti arvestama. Emase steriliseerimine on keerukam ja kallim.

  • KUIDAS KASSIPOEGA VALIDA?

Ühe pesakonna kassipojad võivad siiski olla väga erinevad. Tuleks aksepteerida kasvataja otsust ühe või teise kassipoja kvaliteedi osas. Ka keskpärastelt vanematelt võivad tulla täiesti esmaklassilised kassipojad ja vastupidi. Tuleks minna kohale ja oma silmaga üle vaadata. Ei soovita võtta kassipoega, kui näete, et täiskasvanud kassid või kassipojad elavad puurides. Sellisest kasvandusest võite saada psüühiliselt ebastabiilse looma. Ei soovita osta kassipoega ka sellisest kasvandusest, kus tehakse maha teisi kasvandusi.
Pidage kindlasti meeles, et ILMA TÕUTUNNISTUSETA EI OLE TÕUKASS! Kindlasti tasuks kontrollida kiisukese vanemate tõutunnistuste ja diplomite olemasolu. Kassipojad peaksid olema kolme kuuseks saamiseks vaktsineeritud, tehtud ussitõrje ja paigaldatud mikrokiip. Nende kinnituseks on kassipoja veterinaarpassis märked. Kassipoja vanematel peaks olema tehtud ka enne paaritust vajalikud veretestid. Tuleks teha kindlasti selline ostu/müügi leping, mis mõlemaid pooli rahuldab. Õige kasvandus ei anna ära kassipoega enne kolme kuuseks saamist. Kassipoega saab vajadusel broneerida (tavaliselt 1/3 hinnast). Nii on mõlemal poolel kindel, et kassipojal on uus omanik olemas ja vajadusel saate oma väljavalitud kassipoega ka vaatamas käia. Üle kahe inimese pole soovitav siiski kasvandusse minna, kuna seal võivad olla veel vaktsineerimata kassipojad ja see on risk nende tervisele. Leppige kõiges kokku oma kassipoja kasvatajaga ja ärge kartke infot küsida, kui midagi on arusaamatu.

  • MIDA OLEKS VAJA VEEL MURETSEDA?

Kassipojal peaks olema tualett koos liivaga ning toidu- ja veenõud.

Võiks olla ka pehme pesa magamiseks. Osavamad saavad selle meisterdamisega ka ise edukalt hakkama. Ka lemmikloomapoodides on erinevad pesakesi valida.

Ohutum oleks muretseda sama kuivtoitu, mida kassipoeg sööb juba kasvanduses. Uurige selle kohta oma kiisukese kasvatajalt. Siis ei teki väikesel birmal uude koju tulles seedeprobleeme.

Kassipoja transportimiseks oleks vaja muretseda transpordipuur, et tal oleks mugav ja turvaline reisida. Tulevikus võib seda ikka vaja minna, kui on vaja kusagile reisida või veterinaari külastada.

Tore oleks ka ronimispuu küünte teritamiseks ja ronimiseks. Nii jääb mööbel puutumatuks ja kõigil on rahulikum. Kassipoega saab suunata kohe ronimispuu juurde, kui ta tahab küüsi teritada. Õige koht jääb niimoodi kiiremini meelde.

Facebook

Kalender

June 2024
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930